english version

MODELE.POCZET.COM


Dzień dobry! Witam w tę niedzielę na mojej witrynie!radziecki czołg średni T-28 podczas pudrowania kobiecymi 'farbkami'

Jestem Michał, zamieszkuję miasto Jaworzno, a na niniejszej stronie będę zamieszczał zdjęcia wykonanych przeze mnie modeli plastikowych. Przygodę z modelarstwem rozpocząłem "na nowo" w końcu roku 2018 i należy to uznać za powrót po wielu latach do hobby z czasów dzieciństwa.

Skupiam się tu na modelach okrętów wojennych (głównie pancerników i krążowników) z okresu II wojny światowej oraz pojazdów wojskowych (przeważnie czołgów) również z okresu II wojny światowej. Staram się jak umiem najlepiej, a że jednak nie umiem najlepiej, to efekt nie zawsze zachwyca. Preferuję modele małe, wręcz miniaturowe, dlatego moja ulubiona skala to 1/700 (ew. 1/720) dla okrętów oraz 1/72 dla pojazdów i właśnie takie skale będą najliczniej reprezentowane w galerii. Inne maszyny (np. samoloty), inne okresy historyczne oraz inne skale pojawiać się będą bardzo rzadko, ponieważ są na uboczu moich zainteresowań modelarskich. Nie mam też jakichś ulubionych formacji wojskowych czy państw konfliktu. Prawdopodobnie najliczniej reprezentowane są/będą sprzęty niemieckie. Nie wynika to jednak z jakiejś chorej potrzeby obcowania z nazistowskimi militariami, a spowodowane jest najlepszą dostępnością właśnie takich modeli na rynku.

Cały weathering i w ogóle "zużycie" modeli uskuteczniam przy wykorzystaniu... cieni i tych wszystkich pudrów mojej żony. Nawet nie chcę wiedzieć, co się stanie, gdy się dowie, że to ja psuję jej te wszystkie kobiece "prochy" (vide: foto obok) ;)

To chyba tyle, jeśli chodzi o wprowadzenie. Zapraszam do galerii. Fotografie opisane są zgodnie ze wspólnym schematem: nazwa modelu, skala, producent zestawu, data wykonania, ew. uwagi i jakiś dodatkowy opis. Przyjąłem zasadę, iż poszczególne modele posortowane są w galeriach według dat wykonania - najnowsze realizacje na szczycie. Dzięki temu rozwiązaniu można również ocenić jak zmienił (poprawił?) się mój warsztat.

Miłego dnia i pozytywnego odbioru!

PS: proszę nie pisać wiadomości, jakim to beznadziejnym (pseudo)modelarzem jestem. Zdaję sobie z tego sprawę i nawet ta świadomość nie powstrzymuje mnie przed kontynuowaniem zabawy :)
Copyright © 2019-2024. MODELE.POCZET.COM (treść i kod strony) jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska. Ostatnia aktualizacja strony: 5 V 2024.
w górę